Osiedle Promieniste Inio Asano


/HANAMI/

Całkiem niedawno zacząłem czytać, a raczej oglądać mangi. Bo przyznajmy to, w tego rodzaju publikacjach najważniejsze są, kolokwialnie rzecz ujmując"obrazki". Na tym rodzaju sztuki w ogóle się nie znam, także wszystkie błędy, które można wyłapać ewentualnie w moich opiniach są wyłącznie moją zasługą... A jeżeli o same historie zawarte w tych komiksach chodzi to większość jest niezwykle ciekawa i przyznam, że żałuje czasem, że nie jest to powieść.

Osiedle Promieniste, to całkiem zwyczajne blokowisko. Ludzie praktycznie znają tutaj wszystkich. Razem żyją, pracują, bawią się, uczą i ... umierają. Ostatnimi czasy, zwłaszcza to ostatnie, bowiem na tym osiedlu liczba samobójstw przekracza wszelkie granice. Czy to osiedle skrywa jakąś mroczną tajemnicę, czy po prostu, akurat tutaj ludzie są szczególnie nieszczęśliwi? Przekonajcie się sami.


I co ja mam napisać, aby jakoś wyrazić swoje zdanie i nie wyjść na kompletnego ignoranta? Sama historia, mimo, że potwornie przygnębiająca bardzo mi się podobała i z zainteresowaniem odwracałem kolejne strony. Co do rysunków, wykonane są doskonałą kreską. Zresztą autor znany jest z tego. Gdyby nie jego żarty, które wplata w swoje historie, ta opowieść przygnębiała by. Nie mam żadnych zastrzeżeń. Jak zaznaczyłem na wstępie, aż żal, że nie jest to powieść. A co autor chciał przekazać swoją opowieścią? Może to alegoria życia Japończyków, ich nieustanna praca i pogoń za sukcesem, która ta pogoń nie zawsze kończy się dobrze. Polecam.

Komentarze