Zakazane życzenie Jessica Khoury

Nowość

Baśnie z tysiąca i jednej nocy fascynują kolejne pokolenia czytelników. Na ich temat napisano wiele, powstały liczne adaptacje telewizyjne, komiksy, wariacje na temat, okrojone wersje dla dzieci i o wiele więcej. Arabskie noce, które Szeherezada spędziła, z groźnym władcą, zaowocowały wspaniałymi opowieściami. Któż z nas nie zna Aladyna i jego czarodziejskiej lampy?

Wzorując się na tej opowieści, pisarka stworzyła własną wersję tej pięknej baśni "Zakazane życzenie". Potężny dżin płci żeńskiej, zakochuje się w biednym złodzieju i rozpoczyna się nowy rozdział tej opowieści. Na drodze do ich szczęścia stoi odwieczna wojna między dżinami i ludźmi, a także dylemat jaki staje przed dżininą, bowiem może uwolnić się od niewoli lampy. Problem w tym, że uczucie zaczyna przysłaniać jej świat. Oczywiście reszty dowiecie się po lekturze tej książki, która w zamierzeniu ma mieć kilka tomów.

Kilka słów podsumowania należałoby napisać. A więc magia tysiąca i jednej nocy została tu zachowana, jednak autorka zbytnio skupiła się na uczuciach. I cała frajda z fajnej książki trochę się obniżyła. Tyle historii zostało niedopowiedzianej, że nie dziwię się że będą kolejne części. Mimo tych mankamentów, które obawiam się są widoczne tylko dla mnie, powieść ta na pewno zasługuje na uwagę. Polecam, zachęcam do lektury.


Komentarze