Historia naturalna smoków Marie Brennan

Nowość

Smoki od lat fascynują i na ich temat powstało mnóstwo bardziej i mniej poważnych dzieł. Nawet w naszym rodzimym ogródku mamy groźnego stwora, którego zgładził sprytny szewczyk. Legendy swoje, naukowcy swoje. Takie stwory nie miały prawa istnieć. Ale gdzie byśmy byli bez tych pięknych legend i baśni? Stworzyć takiego jaszczura, a potem umieścić go w jakiejś pasjonującej opowieści to sztuka, która nie każdemu wychodzi tak jak powinna. Ale na szczęście są też takie, które wywołują uśmiech na twarzy. I taka jest właśnie książka którą właśnie przeczytałem.

"Historia naturalna smoków" to opowieść o lady Izabeli. Jako jedyna niewiasta w domu, była rozpieszczana, szczególnie przez swego ojca. Jednak mimo tego, jej pasją nie były jakiej wydumane lalki, jak przystało młodej damie, ale nauki przyrodnicze, do których przejawiała żywe zainteresowanie. Szczególnie miłe dla niej były wszelkiej maści smoki. Trzeba wam bowiem wiedzieć, że w świecie lady Izabeli, smoki są całkiem powszechnie spotykane. Nasza znawczyni w swojej opowieści przedstawia właśnie swoje początki uznanej później specjalistki od tych stworzeń. Jak cała ta opowieść się rozwinie może spytacie? Zachęcam do lektury.

Urocza książka, którą przeczytałem, praktycznie na jednym wdechu.Bohaterowie, cały ten fascynujący świat, jest na prawdę super. A jeszcze sam kraj przypomina wiktoriańską Anglię, a to zawsze mnie skłania do pozytywów. Także polecam, zachęcam do lektury.Komentarze