Spider-Man. Encyklopedia postaci Daniel Wallace


/ZIELONA SOWA/

Encyklopedie, różnego rodzaju kompendia wiedzy służą przede wszystkim temu, aby nasza wiedza o danym problemie, wydarzeniu, bądź postaci była pełniejsza. Takich publikacji jest mnóstwo i o czymkolwiek pomyślimy zapewne ma swój encyklopedyczny zbiór. Również i młodsi czytelnicy mogą liczyć na takie zebranie w jednym miejscu wiedzy, na określony temat.

Spider-man, to jedna z najsłynniejszych postaci z uniwersum Marvela. Co za tym idzie na temat jego przygód powstało tysiące komiksów, w których opisywane są jego zmagania z najróżniejszymi nieprzyjaciółmi. Komiksy? To mało powiedziane. Filmy, seriale, książki, a nawet wspomniane encyklopedie. Postać znana, więc na jej temat, chociaż jest zmyślona, wiemy wszystko.

"Spider-Man. Encyklopedia postaci" ułatwia nam naszą ciekawość. Olbrzymi zbiór prezentujący nie tylko Petera Parkera jako niepozornego fotografa, czy jego pajęczynowe alter ego, ale również informacje o jego zaciekłych wrogów, wśród których należy wspomnieć chociażby o Morlunie. Mamy tu także wzmianki o postaciach, które gościnnie wspierały Petera-Pająka, w jego walce. Fantastyczna Czwórka, czy Avengers. I o wiele więcej.


Ciekawa sprawa dla wszystkich fanów komiksów, ale przede wszystkim dla fanów Spider-Mana i jego przygód. Eleganckie wydanie wzbogacone mnóstwem ilustracji. Pozycja obowiązkowa-rzecz jasna.

Komentarze