Bohaterowie się odradzają Konrad T. Lewandowski

/WYDAWNICTWO DOLNOŚLĄSKIE/

Alternatywne wizje znanej nam historii, to wdzięczny temat dla różnej maści autorów. Trzeba mieć potężna wiedzę historyczną, aby przedstawiać ją w sposób odbiegający od tego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni, a raczej w taki sposób, aby było to prawdopodobne. Pan Lewandowski posiadł ta umiejętność. "Saga o kotołaku", to pierwsza powieść tego autora którą przeczytałem, a kolejne, przedstawiające sytuację według wzoru-co by było gdyby pokazały jego talent. Lubię i czytam chętnie.

"Bohaterowie się odradzają", to bezpośrednia kontynuacja powieści"Afgański Zeus". Rzeczpospolita Obojga Narodów, to twór znany w naszej historii, nie tak znowu odległej. Tym razem jest to związek Polaków i Chińczyków, a opowieść o tym, jak doszło do takiego sojuszu jest, według mnie najciekawszą opowieścią w tej publikacji. Wojna rosyjsko-japońska w tle również zwraca naszą uwagę, ewentualne konsekwencje, będą oddziaływać na wszystkich. A co Piłsudski robi w Japonii? Przekonajcie się sami, sięgając po tę książkę.

Świetna książka, która wciąga od pierwszej strony. Jestem zadowolony z lektury. Taka wersja ewentualnych wydarzeń, odpowiada mi w każdym calu. Co by było gdyby w doskonałej opowieści. Polecam.

Komentarze