Rycerze Krystalii Brandon Sanderson


/IUVI/

Fantastyczne światy tym różnią się od świata realnego, że tutaj absolutnie każde dziwactwo uznawane jest za coś zupełnie normalnego. Czy będą to niestworzone stwory, czy magiczne stworzenia, czy nawet nietypowe moce. Każdy ekscentryk będzie się czuł w takim świecie jak u siebie w domu. I czasem czytając jakieś fantazje tego czy owego pisarza, aż chciałoby się tam znaleźć.

Często tak mam zagłębiając się w lekturze książki Sandersona. Ten twórca potrafi tak opowiedzieć swoją historię, że wierzymy w każde słowo. Nie inaczej i w tym przypadku. Trzeci tom przygód pewnego nastolatka, który stoi przed ogromnym zagrożeniem jakim są Bibliotekarze. jak tym razem poradzi sobie chłopak, pozostawiam wam do odkrycia. 

Słowem podsumowania, cykl ten nic nie stracił ze swojej świeżości. Pozornie poważny ton służy tylko temu, aby pokazać kolejne zwariowane sytuacje. A Alcatraz i zbieranina jego pomagierów, to jedna z najzabawniejszych grup, o jakich czytałem. Co do samej koncepcji światów i diabolicznego charakteru Bibliotekarzy autorowi również udało się stworzyć całkiem ciekawą alternatywę. Jestem zachwycony i przeczytałem tą część z równą przyjemnością co poprzednie. Dlatego polecam całość waszej uwadze.

Komentarze