Dalton City René Goscinny, Morris/EGMONT POLSKA/

Lucky Luke to najsłynniejszy rewolwerowiec na świecie. Szybszy od swojego cienia, nigdy nie chybia, a dodatkowo jest niezwykle prawy i wzbudzający sympatię. Jego przygody to wspólnego dzieło Morrisa i Gooscinnego. A przynajmniej te najsłynniejsze albumy.

Wskutek pomyłki telegrafisty, na wolność wychodzi Joe Dalton. Za bratem podążają oczywiście jego krewniacy. Postanawiają w opuszczonym mieście stworzyć swoją enklawę. Zakładają Dalton City i spraszają zbirów najgorszego sortu. W mieście zjawia się tradycyjnie nasz rewolwerowiec, który ongiś oczyścił to miasto ze rzezimieszków i teraz zamierza zrobić to samo. Ale czy mu się uda? Zwłaszcza, że będzie zupełnie sam. Przekonajcie się sami.

Znakomity przykład tego, jak należy robić komiksy. Nie tylko przekazują pewne wartości, ale dodatkowo bawią do łez i oczywiście są doskonale narysowane. W tym dziele mamy okazję spotkać najgłupszego psa na Dzikim Zachodzie, oraz niemniej słynnego konia samego Luke'a. Świetna zabawa gwarantowana, tym bardziej polecam.

Komentarze