/INSTYTUT WYDAWNICZY ERICA/

Tajemnice historii, a także zdarzenia, których nawet przy bliższym poznaniu nie można wyjaśnić w miarę logicznie, od dawna wszystkich fascynują. Na fali popularności teorii spiskowych, czy co rusz odkrywanych niezwykłych przedmiotów, powstaje mnóstwo publikacji książkowych, oraz liczne seriale i filmy, próbujące wyjaśnić te zjawiska w sensowny, a czasem w sposób bardziej nieprawdopodobny, niż same zjawiska.

Tadeusz Oszubski, w swojej książce "Tajemnicze artefakty" przedstawia fascynujące odkrycia archeologiczne i antropologiczne ostatnich lat. Tom podzielony jest na parę części, które mówią między innymi o niezwykłych przedmiotach, które wpływają na wyobraźnię nie tylko historyków, którzy z nimi obcują, próbując je wyjaśnić. W śród nich prym wiedzie słynny Manuskrypt Voynicha, czy maszyna z Andikithiry. To także słynne rzymskie dwunastościany, czy niezwykłe posążki.
W kolejnej części możemy zaznajomić się z tajemniczymi piramidami na dnie morza, z pierwszymi ludami w Ameryce, czy z plombą w zębie jaskiniowca.
W trzeciej części autor przedstawia nam zastanawiającą umiejętność zwierząt do stosowania narzędzi, które same wytwarzają. I są to nie tylko małpy naczelne.
W następnej autor przedstawia nam tak niezwykłe znaleziska jak grawiura z bałtyckim potworem , mapa z zaginionym lądem, czy najsłynniejsza chyba kryształowa czaszka. Zachęcam do lektury.

Bardzo ciekawa, napisana zajmująco publikacja. Autor nie stara się nam narzucić swojego punktu widzenia. Stara się za to przedstawić różne rozwiązania niektórych niewyjaśnionych znalezisk. I nam pozostawia interpretację. Polecam.

Komentarze