/REBIS/
Seria książek „Wehikuł czasu” prezentuje powieści z szeroko pojętej fantastyki, który na stałe odcisnęły się w świadomości czytelników. To dzieła już klasyczne, wyróżnione licznymi nagrodami. „Człowiek do przeróbki” na ten przykład to pierwsza powieść jaką nagrodzono Hugo w 1953 roku. Dodatkowo powieść ta zapoczątkowała ruch zwany cyberpunkiem.
O książce możemy przeczytać, że:
W świecie nadzorowanym przez telepatów Ben Reich planuje przestępstwo, o którym nie słyszano od siedemdziesięciu lat – morderstwo. To jedyne wyjście dla Reicha, którego firma przegrywa wieloletnią bezwzględną walkę z kartelem D’Courtneya. Terroryzowany w snach przez Człowieka bez Twarzy i doprowadzony do szaleństwa po odrzuceniu przez D’Courtneya oferty fuzji, Reich morduje rywala i przekupuje wysokiej rangi telepatę, aby pomógł mu zatrzeć ślady. Lincoln Powell, prefekt wydziału parapsychologicznego policji, wie, że Reich jest winny, lecz mimo wybitnych telepatycznych zdolności nie potrafi tego dowieść…
Książka Bestera to lżejsza forma fantastyki. Bardziej sensacyjna i ze zwrotami akcji ale znakomita. Jak większość klasyki czyta się ją świetnie i z napięciem. Kryminał, ale przeniesiony do świata przyszłości. Na dodatek jest to kryminał odwrócony, gdzie zagadką nie jest tożsamość mordercy ale to czy uda mu się uniknąć odpowiedzialności. Kosmiczna zbrodnia i kara. Urzekająca wizja.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz