Pielgrzymka do grobu Brigitte Bardot Cudownej Lech Majewski

/REBIS/

Lech Majewski, to poeta, pisarz, malarz, urodzony w Katowicach. Od lat tworzy za granicą, a jego prace widnieją na najbardziej prestiżowych wystawach światowych. Jest także reżyserem i rzeźbiarzem, prawdziwy człowiek renesansu.

"Pielgrzymka do grobu Brigitte Bardot Cudownej", to jedna z jego powieści.
Olbrzymi hotel, w którym zdaje się nie ma czasu, a wszystkie wydarzenia dzieją się w tej samej chwili. Miejsce to posiada nieskończoną liczbę pokoi, a zamieszkują tu osobistości znane i te mniej sławne. Legendy kina i muzyki, a także postaci stworzone przez pisarzy, czy twórców filmowych. Jest tu także niezwykły Ogród, oraz Biblioteka, w której zawarte są wszystkie słowa, jakie kiedykolwiek zostaną wypowiedziane, oraz wszystkie myśli, nie tylko te sprzed chwil paru.

Cóż to za miejsce? Czy są to Zaświaty, inny wymiar, czy niezwykły sen jednego człowieka? Nieskończona liczba drzwi, za którymi znajdują się przejścia do Anglii, Syberii, czy Katowic. Każdy zdaje się tu pełnić jakąś ważną rolę i nikt nie znalazł się w tym miejscu przypadkiem.


Niezwykła książka, którą trudno zinterpretować. Być może to baśń o ludzkiej wyobraźni, która przecież nie ma żadnych granic. Albo przypowieść o ludzkich przywarach i naszej niedoskonałości. O naszym dążeniu do zinterpretowania każdego zjawiska, choćby najdziwniejszego. Zachęcam do lektury.

Komentarze