Outliersi Kimberly McCreight/CZARNA OWCA/

Jak głoszą okładki tysiąca książek, ta którą mamy przed sobą jest to jedyną wartą uwagi. Porywająca, przyprawiająca o dreszcz ekscytacji, nie można się oderwać. Jednak kiedy przyjdzie co do czego, okazuje się, że właśnie straciliśmy odcinek życia, którego nie da się odzyskać na czytanie jakichś bzdur. Na szczęście nie wszystkie są aż tak złe, jak można by się spodziewać. 

Wylie, po tragicznej śmierci swojej matki cierpi na ostrą odmianę agorafobii. Wyjście gdziekolwiek sprawia jej wielką trudność, a tym samym nawet wędrówka do szkoły, na lekcje przekracza jej możliwości. Sytuacja zmienia się, gdy okazuje się, że jej najlepsza przyjaciółka, swoją drogą jedna z najbardziej antypatycznych osób, o których ostatnio czytałem-zostaje uprowadzona, porwana, sama uciekła(niepotrzebne skreślić).

Wylie pokonuje strach przed samą sobą i wraz z chłopakiem Cassie, rusza na ratunek. W czasie podróży wychodzą na jaw różnego rodzaju tajemnice, które nie spodobają się wielu osobom. Czy za wypadek jej matki odpowiedzialny jest ojciec Wylie? Czy Cassie żyje, a co ważniejsze, co się z nią działo, podczas jej nieobecności. I najważniejsze kim są outliersi? Przekonajcie się sami.


Thriller nawiązujący swoją tematyką do teorii spiskowych i tajnych organizacji. W młodzieżowym stylu, pełen mdłych bohaterów i przewidywalnych zwrotów akcji. Nie wierzcie opisom na okładkach, bo się srogo rozczarujecie.

Komentarze