Zaprzysiężeni. Biały Kruk Robert Low

/KSIĄŻNICA/

Robert Low, jest szkockim dziennikarzem i autorem licznych powieści historycznych.Szczególnie zajmuje się okresem, w którym to Wikingowie niepodzielnie rządzili morzami i oceanami.

Cykl"Zaprzysiężeni", to pewien odcinek historii opisujący całkowicie zmyślone przygody pewnej grupy herosów, jednak tło historyczne, jak i niektóre postaci są autentyczne.
"Biały Kruk", to trzeci tom tegoż cyklu.W tej opowieści Orm Zabójca Niedźwiedzia, nie chce wyruszać na wyprawę po legendarny skarb Hunów.Jednak niespodziewane wydarzenia i groźba krwawej wojny skłania go do zmiany zdania.Wyruszają na wyprawę na której muszą się zmierzyć nie tylko z wrogimi plemionami ale i srogą zimą, która szczególnie da im się we znaki.Co dalej, jak potoczy się dalej ta opowieść?Zapraszam do lektury.


Dzięki serialowi "Wikingowie" tematyka tych dzielnych wojowników zyskała na popularności.Autor doskonale potrafi przedstawić tamtą odległą epokę i jej bohaterów.Niezwykle zajmująca lektura, od której trudno się oderwać.Polecam ten jaki i pozostałe tomy cyklu.

Komentarze

 1. Powiem, że zaintrygowało mnie :) Będę patrzeć za tym cyklem. Bardzo lubię książki historyczne.
  Pozdrawiam

  www.kasinyswiat.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Też mam słabość do powieści historycznych :)
  Pozdrawiam, a cały cykl polecam.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz