Sekta Michael Katz Krefeld/WYDAWNICTWO LITERACKIE/

Michael Katz Krefeld to duński pisarz, w swoim kraju uwielbiany na równi z królową, a może nawet bardziej. Za swoje książki zdobył liczne nagrody i nawet w naszym kraju zaczyna zdobywać sporą liczbę czytelników. Nie byłbym sobą jakbym sam się nie przekonał czy warto i skąd te zachwyty.

"Sekta", to trzeci tom cyklu, a jednocześnie pierwsza po którą sięgnąłem tegoż autora.Czasami lubię tak od środka zacząć jakiś cykl i przekonać się, w czym tkwi sekret, jeśli dzieło jest popularne. A historia zawarta w tej powieści, to zakrojone na szeroką skalę poszukiwania przywódcy groźnej sekty, którego osoba ma kluczowe znaczenie w pewnej ważnej sprawie. Oczywiście nie wszystko jest takie proste, jak się wydaje. Nigdy tak nie jest, że rozwiązanie samo do nas przychodzi na tacy w dodatku. Musimy się sporo natrudzić, aby nasze poczynania znalazły satysfakcjonujący finał. Tak jest i tutaj.A jak się to wszystko rozwiąże pozostawiam do odkrycia.


Duńscy pisarze także mają ta nieznośna manię rozwlekania wszystkiego do granic możliwości. Jednak tutaj zastosowane jest to z umiarem, a sama intryga pozwala mieć nadzieję na równie udane spotkania w przyszłości. Czego i Wam życzę.Polecam.

Komentarze