Pinokio Carlo Collodi

/VESPER/

Carlo Lorenzini, znany wszystkim jako Carlo Collodi, włoski pisarz i dziennikarz.Autor powieści, która już na zawsze zmieniła spojrzenie na literaturę dla dzieci.Chodzi tu, oczywiście o Pinokia.Sam autor, zmarł w osamotnieniu, nie zdając sobie nawet sprawy, jak popularny utwór stworzył.

A cała ta historia, którą, możemy bez kozery nazwać najbardziej znaną opowieścią dla młodych czytelników, to zwariowane przygody drewnianej kukiełki, która wystrugana przez
majstra Dżepetto, co rusz popada w różnego rodzaju perypetie.Nasz Dżepetto, bardzo kocha"swój kawałek drewna" i zrobi wszystko dla Pinokia.Niestety nie wszystko układa się po jego myśli.

Przede wszystkim jest to opowieść o chłopcu, wielce naiwnym i swawolnym, który daje się namówić na różnego rodzaju awantury, przez parę przebrzydłych łotrów i ponosi tego konsekwencje.Jednak po jakimś czasie, zrozumie swój błąd, wróci do swojego Dżepetto, a w nagrodę za dobre zachowanie Błękitna Wróżka zamienia go w chłopca.

W każdym z nas drzemie dziecko, lecz nie każdy ma odwagę do tego się przyznać.Wysilmy wyobraźnię i razem z Pinokiem przeżyjmy te wspaniałe przygody.Dodatkowo dowiemy się, czym jest przyjaźń, miłość oraz przekonamy się, że nie zawsze ci którzy są przyjaźni, na tą przyjaźń zasługują.

Opowieść tą otrzymałem dzięki uprzejmości Wydawnictwa Vesper.Książka wydana w twardej oprawie, z doskonałymi ilustracjami.Polecam.

Komentarze