poniedziałek, 3 maja 2021

Thanos 2 Donny Cates

 


Thanos to jedna z ciekawszych postaci z fabryki Marvela. I to postać z gruntu zła, jednak można jej w pewien sposób nawet współczuć. Nic więc dziwnego że doczekała się ona własnej serii komiksowei a ja całkiem niedawno zaznajomiłem się z drugim tomem cyklu, który nosi zaskakujący tytuł „Thanos”.O komiksie możemy przeczytać, że:

Thanos już prawie miał w rękach nieograniczoną władzę, kiedy niespodziewanie ją utracił. Jednak według niego jego ostateczne zwycięstwo jest nieuniknione – to tylko kwestia czasu. Po podporządkowaniu Chitauri wydaje mu się, że wreszcie wygrana jest już blisko. Wtedy jednak na scenę niespodziewanie wkracza szalony (i szalenie dowcipny) Cosmic Ghost Rider i zabiera Thanosa w przyszłość. Kto jest zleceniodawcą Ghost Ridera i jaki jest cel tej wyprawy? A może sam Ghost Rider potrzebuje Thanosa, żeby zrealizować swój plan? Całkiem ciekawa historia która pozwala inaczej spojrzeć na „dokonania” tego antybohatera. Tym razem swoją wersję przedstawia bliżej mi nie znany scenarzysta Cates.  Spaceopera która miejscami przypomina dramat niemalże społeczny. Czarny charakter którego zaczynamy rozumieć, a raczej jego decyzje, który – przyznajmy to – wcale nie były łatwe.  A sam antybohater u  mnie zawsze  będzie miał plus za załatwienie Starka… Polecam także tą część. Czyta się to całkiem szybko, można się wciągnąć, a i rysunki są interesujące.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Klątwa Białego Rycerza. Batman Murphy Sean , Janson Klaus i inni

 Batman - albo jak kto woli Człowiek Nietoperz - po raz pierwszy pojawił się na łamach komiksu w 1939 roku. Postać ta została stworzona  prz...