niedziela, 4 czerwca 2017

Smerf finansista Peyo


/EGMONT POLSKA/

Peyo i jego Smerfy już od lat bawią i uczą kolejne pokolenia dzieci. Po jego śmierci jego dzieło jest kontynuowane, dlatego ciągle powstają nowe książeczki z przygodami niebieskich ludzików.

Kolejny tom to"Smerf Finansista". Papa Smerf przeprowadza eksperyment, czego efektem jest nieszczęśliwy wypadek, przywódca niebieskoskórych traci przytomność. Smerfy wysyłają przedstawiciela do Omnibusa, aby ten wskazał im, jak pomóc Papowi wrócić do zdrowia. Czarodziej tworzy antidotum, jednak brakuje mu pewnego składnika. Wysyła ucznia na targ. Towarzyszący Smerf zauważa monety i dowiaduje się jak funkcjonuje świat ludzi, w którym wszystko kręci się wokół pieniądza. Pomysł z płaceniem za usługi Smerfy postanawiają zastosować i u siebie. Co z tego wyniknie? Zachęcam do lektury.

Urocza, zabawna, ale przede wszystkim pouczająca opowieść. Uczy tego, że nie wszystko można kupić za pieniądze, a pogoń za bogactwem, zawsze się kończy jakąś klęską. 
Rysunki jak zwykle są doskonałe. Cieszą barwą i niezwykłymi szczegółami, które można odkrywać podczas odwracania kolejnych stron. Polecam, ten tom, jak i całą serię o Smerfach, przede wszystkim tomy stworzone przez Belga. Potem można skupić się na tych naśladowcach, którzy postanowili dołożyć swoją cegiełkę do wioski.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Conan – Miecz barbarzyńcy: Kult Kogi Thuna. Tom 1 Ron Garney, Gerry Duggan

/ EGMONT POLSKA / Jeśli wierzyć historiom - autorowi przygód Conana, Cymeria, a także jej główny bohater – po prostu się przyśniły. Con...