Legion Brandon Sanderson


Stephen Leeds jest geniuszem, który rozwiązuje niezwykle skomplikowane, a także te bardziej przyziemne, czy łatwiejsze do rozwiązania zagadki. Mieszka w ogromnej posiadłości, wraz z kilkunastoma osobami. Tyle tylko, że osoby te to tylko wymysły umysłu Stephena, zwane przez niego aspektami. Przez prasę mężczyzna nazywany jest Legion, co nie jest przez niego akceptowane.
Aspekty te wyszkolone są w różnego rodzaju dziedzinach. Jest tu kryptolog, lingwistka, komandos i o wiele więcej.
Leeds zarabia na życie rozwiązując sprawy, które nie zawsze należą do tych prostych.

Stephen zostaje wynajęty do odnalezienia aparatu, który potrafi robić zdjęcia przeszłości. W tym celu daje się do Izraela. Jego misja, może podważyć fundamenty trzech największych religii świata.
W kolejnej sprawie, detektyw musi odszukać zaginione ciało pewnego naukowca, który znalazł sposób na zapisywanie danych komputerowych w swoim DNA. Oczywiście, tym wynalazkiem zainteresowani są wszyscy, a niektórzy gotowi są do na prawdę niecnych uczynków, aby zdobyć tą technologię dla siebie

Bardzo ciekawy pomysł, który w formie książki, przypadł mi do gustu. I detektyw i jego aspekty, oraz zwariowane przygody. Wszystko okraszone szczyptą humoru i całość czyta się z przyjemnością. Dlatego polecam tą nowość i wam.

Komentarze