Wieczny Ayrton Senna Richard Williams


Historia Formuły 1 rozpoczęła się w 1950 roku od spektakularnych zwycięstw Włochów czy argentyńskich kierowców. Mimo że wyścigi te odbywają się na całym świecie, najbardziej prestiżowe są te odbywające się na Starym Kontynencie. Do legend tego niebezpiecznego sportu należy chociażby Niki Lauda i przynajmniej u nas Robert Kubica. Być może nie jest to sława na miarę wspomnianego Laudy, ale w końcu to nasz rodak.

O historii tych wyścigów można by mówić dużo. Śmiertelne żniwo od samych początków towarzyszyło tej rywalizacji. Czy podczas wyścigów głównych, czy nawet treningów. Niebezpieczny sport, który ma rzesze fanów, a transmisje tych zawodów, zawsze mogą liczyć na miliony widzów.

W 1960 roku przyszła na świat legenda tego sportu. Przez wielu, uważany za najlepszego kierowcę wszech czasów. Chodzi tu oczywiście o Ayrtona Sennę-Brazylijczyka, którego zwycięska passa trwała od 1981 roku, kiedy zaczął swoją karierę, do 1994 roku, kiedy to zginął w wypadku.

W książce"Wieczny Ayrton Senna" autor przybliża nam sylwetkę tego sportowca. Nie tylko na torze wyścigowym, ale i w życiu prywatnym.Jak sam mówił został stworzony do tego aby zajmować pierwsze miejsce. Nowością dla wielu był charakter tego człowieka. Potrafił uderzyć sędziego, jeśli nie zgadzał się z jakimś werdyktem, a w wolnym czasie jego ulubioną lekturą była Biblia.

Pisarz nie ocenia jego zachowań, ale stara się pokazać kim był rajdowiec i jak jego zwycięstwa wpływały na życie wielu ludzi. W swoim kraju, uważany niemalże za Boga. Po swojej śmierci stał się legendą, a miliony ludzi rozpaczały, jak po najbliższym członku rodziny. Jaki był i kim się stał, to wszystko znajdziecie w tej książce.


Komentarze