Dzięki za tę podróż Tommy Wallach


/BUKOWY LAS/

Tommy Wallach, to pisarz, którego twórczość poznałem całkiem niedawno. Przeczytałem"Przed końcem świata"-nietypową wariację na temat nieuchronnej katastrofy. Całkiem ciekawa lektura, a w dodatku debiut. Kiedy więc miałem możliwość zaznajomienia się z kolejną jego książką, skorzystałem z okazji. Tym razem, jakkolwiek to zabrzmi temat jest trochę poważniejszy.

Parker ma siedemnaście lat i właśnie przeżył osobistą tragedię. Na skutek traumatycznych wydarzeń przestał mówić. Zaniedbał szkołę, jego najczęstszym zajęciem są wagary, podczas których przesiaduje w hotelach, gdzie obserwuje gości, aby następnie ich okraść. Wszystko się zmienia, gdy w jednym z hoteli spotyka dziewczynę o nietypowym kolorze włosów, z pokaźnym plikiem pieniędzy. Chłopak okrada ją, by w niedługim czasie wrócić, aby... Przekonajcie się sami.


Całkiem ciekawa książka, jednak niektóre sytuacje tutaj przedstawione nie mają prawa się zdarzyć. Z racji tego, że są nieprawdopodobne. Kto złodziejowi oddaje swoje pieniądze? Nie umiem sobie tego wyobrazić. A jeszcze dziewczyna, która swoim zachowaniem, wyglądem potrafi zmienić głównego bohatera. Że też każdy z nas takiej osoby nie spotka. Nasza egzystencja byłaby o wiele prostsza i łatwiejsza-nie ukrywajmy tego. Jednak polecam, mimo niestworzonych sytuacji powieść przekazuje nam wartości, które zawsze są w cenie. Polecam, zachęcam do lektury.

Komentarze