Galeria dzikich zwierząt. Południe Braun Dieter


/EGMONT POLSKA/

Zwierzęta i ich świat od zawsze fascynował ludzi. Niestety, nie tylko w ten przyzwoity sposób, że tak to ujmę. Miliony gatunków zanikło, bowiem człowiek postanowił usunąć dany gatunek, lub doprowadził do tego, że zwierzę nie miało szans na przetrwanie. Na szczęście świadomość tego, że takie traktowanie może doprowadzić do dalszej zagłady gatunków, znacznie wzrosła, a co za tym idzie powstało mnóstwo fundacji które chronią jak mogą zwierzęta, rośliny przed bezmyślnym traktowaniem. Ocalić od zapomnienia, przybliżyć ten fascynujący świat dzieciom. Szczytny cel. czyż nie?

Dieter Braun, znakomity niemiecki ilustrator stworzył dzieło idealne. Z każdej strony tej książki wyłania się jakiej przepięknie narysowane zwierzę, dodatkowo interesująco podpisane. Czy to będzie struś czerwonoskóry, czy kapucynka, każde z tych zwierząt zasłużyło na osobną wzmiankę. A jest tego mnóstwo.

Wspaniała książka, nie mam żadnych wątpliwości. Przepięknie przedstawione stworzenia, które przecież żyją obok nas. Oczywiście, jeżeli żyjemy w tak egzotycznych miejscach jak Afryka, czy Australia. Co nie zmienia faktu, że każda z tych żyjących istot jest na swój sposób niezwykła i warta poznania.

Ciekawostki z dodatkiem bajecznych ilustracji. To trzeba poznać i z tego miejsca polecam gorąco każdemu.

Komentarze