Wojna hiszpańska i tajemnica Templariuszy Oleg Sokołow


/NAPOLEON V/

Tak jak w temacie z okładki. Jeśli ktoś lubi książki Dumasa, czy Hugo, w których bohaterowie szlachetni do granic możliwości walczą ze złoczyńcami, przeżywają szalone przygody, zakochują się i o wiele więcej ta powieść jest dla tych osób.

A opowiada ona o młodym kapitanie dragonów Henrim de Cresset, który na zlecenie swego dowódcy poszukuje legendarnego skarbu templariuszy. Fortuna ta mogłaby przeważyć losy wojny hiszpańskiej Napoleona. Henri to wrażliwy młody człowiek, który na swojej drodze spotka nie tylko zaciekłych wrogów, ale i pozna nowych przyjaciół, a także zawładnie nim uczucie, które będzie miało wpływ na jego poczynania. Pełen ideałów będzie musiał się odnaleźć w świecie pełnym okrucieństwa i obłudy... Zachęcam do lektury.

Pyszna intryga, to największy plus tej powieści. Interesujący bohaterowie, widowiskowe pojedynki, wojna, miłość, nienawiść. Wszystko to miesza się w tym dziele tworząc na prawdę ciekawą lekturę.

Dodatkową ciekawostką jest, to że autor umieścił w swojej książce wzmianki o Legionach Polskich, które walczyły u boku Napoleona. Jakby było tego mało przedstawił ich z niezwykłą życzliwością i w ciekawym kontekście.
Kolejną sprawą jest to, że autor to uznany historyk i doskonale przedstawił tło historyczne swojej powieści. Co także sprawia, że czyta się tą powieść, niczym najlepszy dokument. Nie pozostaje mi nic innego jak polecić.

Komentarze