Marc Elsberg HelisaPowieść otrzymałem dzięki uprzejmości portalu Megaksiazki.pl.

Marc Elsberg, to autor książki "Blackout", która z niezrozumiałych dla mnie przyczyn odniosła spory sukces także u nas. Mimo tego, wydarzenia w tej powieści, na tyle zapadają w pamięć, że postanowiłem sięgnąć po kolejną powieść tego autora. Pisarz ten zajmuje się pozornie niestworzonymi historiami, jednak ich odbiór pozwala nam na zastanowienie się, ile dzieli nas od technologii, które zawarł w swoich dziełach.

Parę, pozornie nie związanych ze sobą spraw wiąże się ze sobą w sposób niezauważalny. Są to śmierć prominenta z Białego Domu, niezwykły szczep kukurydzy, który zdaje się być odporny na wszelkie klęski, oraz pewna para, która nie mogąc mieć potomka decyduje się na zabieg in-vitro, a lekarz prowadzący, składa im niecodzienną propozycję...

Te pozornie niezwiązane ze sobą sprawy na zmianę będą wzbudzać naszą ciekawość. Aby na koniec połączyć się i przyznam się szczerze-zostałem zaskoczony. Dużą rolę w tych opowieściach będzie odgrywała genetyka i zabawy naukowców w bogów. To już niedaleka przyszłość gdy takie poczynania będą na porządku dziennym. Polecam.

Komentarze