Elżbieta II. O czym nie mówi królowa? Marek Rybarczyk

/ZNAK Literanova/

Zna się na koniach jak mało kto i zawsze wie, na którego postawić. Nie znosi braku punktualności, herbatę pije w porcelanie tylko jednego producenta, a dla monarchii była gotowa poświęcić szczęście ukochanej siostry. Jej powiernikami byli ukochana niania i Winston Churchill.
Królowa Elżbieta II, jedna z ostatnich, można by rzec monarchiń, która rozpala takie emocje, nie tylko wśród swoich poddanych.

Marek Rybarczyk, były dziennikarz BBC, przedstawia zupełnie nowe spojrzenie na tą kobietę, która przez ponad 60 lat swojego panowania, wyniosła ród Windsorów, na zupełnie nowy poziom.Książka bardzo ciekawa i napisana w sposób przystępny, jednak, jako, że spodziewałem się przede wszystkim informacji o samej królowej, trochę przeszkadzały mi liczne wstawki o księciu Karolu i jego wpadkach.Owszem, królewski syn, ale praktycznie na każdym kroku wspominany.Aż takiego wpływu na pewno na Elżbietę nie ma, przynajmniej według mnie maluczkiego.Drugi mankament, to wyliczanie wad monarchini.To tylko człowiek, a któż z nas jest bez wad?

Wspaniałym dodatkiem są liczne, białoczarne zdjęcia, które obejrzałem z zainteresowaniem.Polecam osobom, które chcą się czegoś dowiedzieć, nie tylko o samej królowej, ale i o Brytyjczykach i ich mentalności.

Komentarze