Patyk Hanna Samson/ZNAK Literanova/

Hanna Samson, to znana feministka i psycholożka w jednej osobie.W swoich książkach przedstawia kobiety, które są silne i pewne siebie. 

Powieść"Patyk", to historia Barbary, która pewnego dnia zostaje brutalnie napadnięta.Pod czas tego zdarzenia zabija napastnika i ucieka z miejsca zdarzenia.Od tej chwili ukrywa się, a to traumatyczne wydarzenia sprawia, że kobieta popada w nielichą paranoję, węsząc na każdym kroku spiski wymierzone w jej osobę.Sytuacja ta sprawia również, że kobieta cofa się w czasy swego dzieciństwa, kiedy to przeżyła równie traumatyczną przygodę, która zaważyła na całym jej późniejszym życiu.

Przez całą książkę autorka wysuwa teorię na temat roli kobiety w społeczeństwie i o tym, jak pewne wydarzenia, niekoniecznie, aż tak dramatyczne jak te będące udziałem Barbary, potrafią wpłynąć na nasze życie.

Ciekawa książka, nie ukrywam, chociaż niektóre przemyślenia pisarki, niczego nie wnoszą do książki.Bo albo opisuję pewną sytuację, wymyśloną, czy też nie, albo snuje wywody, na sobie tylko wiadome tematy.

Komentarze