John Irving Hotel New Hempshire

/PRÓSZYŃSKI I S-KA/

John Irving, amerykański pisarz i scenarzysta filmowy.Zdobywca Oskara, za najlepszy scenariusz adaptowany do filmu"Wbrew regułom", na podstawie własnej powieści"Regulamin tłoczni win".
Jego najsłynniejsze powieści, to obok wymienionej wyżej, takie jak
"Metoda wodna"
"Świat według Garpa"
czy 
"Jednoroczna wdowa"

"Hotel New Hampshire", to historia, której narratorem jest John Berry, który opowiada swoją historię, zaczynając jednak od opowieści o swoich rodzicach, o ich poznaniu i miłości.
Poznają trenera niedźwiedzi, który po pewnym czasie wyjeżdża pozostawiając im niedźwiedzia.Małżeństwo jeździ ze Stanem(bo tak ma na imię miś), wykonując pokazy, a zarobione pieniądze odkładają na studia.
Po latach małżeństwo wykupuje starą szkołę żeńską urządzając w niej hotel.

Książka porusza kontrowersyjne tematy, takie jak prostytucja, czy gwałt zbiorowy, podobnie jak zresztą większość powieści autora.Nie jest to jednak temat, który kieruje całą akcją, ale służy do pokazania zachowań i emocji
jakie władają ludźmi w skrajnie stresujących sytuacjach.Czyta się niezwykle szybko, jednak czytelnicy nie zaznajomieni wcześniej, z tymże autorem, mogą poczuć się zbulwersowani.
Warto znać, warto czytać, jeden z niewielu pisarzy, którzy zasłużyli na uznanie, bowiem przekazują jakieś wartości w swoich powieściach.

Komentarze