Przeklęty grobowiec Christian Jacq


/DOM WYDAWNICZY REBIS/

Christian Jacq – francuski egiptolog, pisarz, założyciel tzw. Institut Ramsès, zajmującego się dokumentowaniem epigraficznym i fotograficznym zagrożonych zabytków starożytności. Znany przede wszystkim jako autor poczytnych powieści i książek popularnonaukowych o starożytnym Egipcie, z których wiele ukazało się w wydaniach polskich.

Któż z nas nie marzył o podróży do Egiptu?Zobaczyć piramidy, rozszyfrować hieroglify, popłynąć Nilem i przemierzyć pustynię...
Dzięki książce"Przeklęty grobowiec", wszystko to jest na wyciągnięcie ręki.A zaczyna się ona, od iście wybuchowego zdarzenia.Oto bowiem znika, jeden z największych skarbów z pewnego przeklętego grobowca, zapieczętowany dzban Ozyrysa, w którym, według przypowieści, zamknięto tajemnicę życia i śmierci.

Nasz bohater, a dodatkowo jest to młodszy syn samego Ramzesa II, aby zniweczyć plan złodzieja, sprzymierza się z kapłanką bogini Sehmet.Oczywiście miłość rozkwita, a kapłanka odwzajemnia jego uczucie.Ale czy ich miłość wystarczy, aby powstrzymać szaleńca?Tego musicie się dowiedzieć sami.

Sensacyjne wydarzenia, wartka akcja, to nie największe plusy tej powieści.Przede wszystkim jednak, najważniejszym czynnikiem, który sprawia, że tę książkę czyta się jednym tchem jest umiejscowienie akcji w starożytnym Egipcie.

Najpotężniejsze państwo w owym czasie, pełne wspaniałych budowli, kraj faraonów i piramid.Odkrywamy go z każdym krokiem, zagłębiając się w tą opowieść.Jacq, jest mistrzem w przedstawianiu Egiptu, z tamtych odległych czasów, w taki sposób, ze nie sposób wsiąknąć w atmosferę tamtego okresu, a bohaterów autentycznie się lubi.Ku mojej radości, jak się dowiedziałem, jest to pierwszy tom cyklu"Śledztwa księcia Setny".
Polecam.Książkę otrzymałem, dzięki uprzejmości Wydawnictwa Rebis.

Komentarze