Moja Ananke Ewa Nowak


/WYDAWNICTWO LITERACKIE/

PRZEDPREMIEROWO
Ewa Nowak, to jedna z najbardziej znanych, ostatnimi czasy pisarka, wpisująca się swoją twórczością, w tak zwaną powieść dla młodzieży. Seria Miętowa, to jeden z jej najbardziej rozczytywanych cykli.

Książka"Moja Ananke", wpisuje się doskonale w ten nurt powieści młodzieżowych.Jagoda, to prawie dorosła już dziewczyna, która wiedzie, wręcz doskonałe życie.Sama jest prawdomówna, uczynna miła, z jasno określonymi planami na przyszłość.
Dodatkowo jej brat, mając taką siostrę chwali się nią gdzie tylko może, co dodatkowo utwierdza nas w tej idylli.Niestety, los to przewrotna bestia i nasza dziewczyna wkrótce się przekona, jak wiele może w życiu zmienić się na gorsze, a nawet całkowicie odwrócić do góry nogami.

Tytułowa Ananke, to uosobienie konieczności, bezwzględnego przymusu i nieuchronności, co doskonale oddaje odmienny los jaki spotka naszą bohaterkę.

Pisarka jest mistrzynią w portretowaniu młodzieży i jej problemów, dodatkowo, ma wiele wyrozumiałości do jej wybryków. W swoim powieściach doskonale oddaje różne charaktery, oraz portretuje młode osoby, nie tylko w szkole, ale i w innych aspektach życia.
Co świetnie widać i w tej powieści.

Powieść ukaże się 16 czerwca nakładem Wydawnictwa Literackiego.


Komentarze