Naznaczeni Jennifer Lynn Barnes Cykl: Naznaczeni (tom 1)/PASCAL/

Ostatnimi czasy nastąpił prawdziwy wysyp książek, dla młodzieży.I są to książki rozstrzelone gatunkowo.Od romansów i obyczajówek, bo fantastykę i grozę.Są to pozycje mierne i godne uwagi.Łączy je jedno.Bohaterem zawsze jest jakiś nastolatek, któremu jest źle, a sam ma jakąś specjalną moc. I nie musi to być nic paranormalnego.Tak jest i w tym przypadku.

Cassie to dziewczyna jakich wiele.Pozornie.Od dziecka posiada niezwykłą umiejętność wglądu w drugiego człowieka i odgaduje co taka osoba czuje, czego chce, kim jest.Mieszka ze swoją liczną rodziną w pewnym mieście.Ojciec wyjechał, a matka pewnego dnia zaginęła w wielce tajemniczych okolicznościach.

Pewnego dnia do dziewczyny zgłasza się agent FBI, który proponuje jej współpracę-Cassie miałaby, wraz z podobnymi do niej nastolatkami profilować przestępców.Już na samym początku zostaje rzucona na głęboką wodę-seryjny morderca zaczyna zabijać kobiety, którym, przed samą śmiercią farbuje włosy na rudy kolor.Wszystko wskazuje na to, że upodabnia swoje ofiary do matki Cassie.Czy dziewczyna dowie się, kto za tym stoi i czy sprawa jej matki zostanie rozwiązana? Przekonajcie się sami.


Niezła książka, którą przeczytałem w jedno południe.Przeznaczona raczej dla nastolatków, trzyma w napięciu, ciekawa sprawa i nietypowe sytuacje.To można przeczytać, a nawet trzeba.Książkę wydało Wydawnictwo Pascal.

Komentarze