Prawo do użycia siły Denis Szabałow

/INSIGNIS/

"Metro 2033" i kolejne części cyklu, to ponura opowieść rozgrywająca się w post apokaliptycznej rzeczywistości, kiedy to ludzkość, w wyniku swoich działań, tak zniszczyła Ziemię, że ocalałe jednostki stworzyły zupełnie nową społeczność w podziemiach, na ten przykład na stacjach metra.Seria zyskała szaloną popularność, nie bójmy się tego określenia, na całym świecie, a co za tym idzie stworzono mnóstwo dzieł, których akcja osadzona jest w zbliżonej rzeczywistości.

Jak wyjaśnia sam autor, do napisania całej tej książki, skłoniła go lektura właŚnie Metra... Bohaterowie zapadli w pamięć, świat wykreowany wzbudzał emocje.Pozostało tylko chwycić za pióro i stworzyć swoją wizję owego zniszczonego świata.

W ponurej rzeczywistości, osoby które, mają odwagę wychynąć na powierzchnię, zwane są stalkerami.Nasz bohater jest właśnie takim człowiekiem.Mimo, że wykazuje na każdym kroku, że jest jak najbardziej przydatny, w tym świecie, na każdym kroku czyha na niego niebezpieczeństwo.Zabij, albo zostaniesz zabity, odwieczne prawo, które, gdy ludzkość osiągnęła niemalże stadium zwierzęcia, jest niezwykle często egzekwowane.


Słowem podsumowania, książka sprawiła mi frajdę swoją historią.Dodatkowo autor postarał się uautentycznić swoją historię licznymi szczegółami.Czy to językiem, którym posługują się bohaterowie, czy sprzętem, którego używają.Ciekawa lektura, zapewne sięgnę po tom kolejny, bo jak sie dowiaduję, to początek cyklu zakrojonego na trzy tomy.

Komentarze