środa, 8 kwietnia 2020

Ptyś i Bill. Bill, na psa urok! Tom 6 Jean Roba


/EGMONT POLSKA/

Komiks o chłopcu i jego psie w Belgii znany jest już od 1959 roku, a jego twórca Jean Roba chciał, aby Ptyś i Bill byli odpowiedzą na Fistaszki – kolejny komiks legenda. Czy stał się taka odpowiedzią? Nie mnie oceniać, jednak w kraju powstania stała się ta seria niezwykle popularna, na jej podstawie powstały seriale i filmy. Po śmierci autora dalszą kontynuacją zajmuje się twórca - „namaszczony” przez pomysłodawcę.
Bill, na psa urok!” to historie pisane jeszcze przez Robę.

Z okładki możemy dowiedzieć się, że:
Przygody sympatycznego psa Billa i jego pana – małego chłopca Ptysia. Humorystyczna seria dla dzieci i dorosłych. Album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: ""Bill, na psa urok!"", ""Bill zbzikował"" i ""Globtroterzy"". Ptyś ciągle ma kłopoty – w szkole powoduje wypadek dyrektora, ucieka przed strażnikami parków miejskich, dowiaduje się, że każdy musi robić w życiu coś ważnego... A co ważnego może robić kilkuletnie dziecko? Oj, może... Wygłupiać się z ukochanym psem, szaleć z przyjacielem i wymyślać rzeczy, które doprowadzają dorosłych do rozpaczy. Tata narzeka na drożyznę, mama wścieka się, że mężczyźni nie doceniają kobiet, ale Ptyś i jego spaniel Bill bardziej interesują się robieniem papierowych samolotów i zapełnianiem żołądka pysznościami. Jednak pewnego dnia czeka ich przygoda największa z możliwych: podróż dookoła świata!

 Kolejny tom, który czyta się z uśmiechem na twarzy. Krótkie historyjki są świetne, jednak nadal tytuł prawie każdej z nich zdradza puentę. Nie wiem czyja to wina, jednak przeszkadzało mi to w jakiś sposób. Z kolei dłuższa opowieść „Globtroterzy” sprawiła, że przypomniałem sobie przygodowe powieści, które czytałem nie tak dawno temu. W tej historii mamy powiew takich opowieści, bowiem nasza rodzina zostaje uwięziona przez pewne plemię, a  głowy bohaterów być może skończą jako miniaturki… Przekonajcie się sami. Dla mnie ta seria jest jedną z najlepszych, jeśli nie najlepsza, z tych które ukazują się nakładem wydawnictwa Egmont Polska w cyklu „Komiksy są super!”Zatem polecam, na poprawę humoru, ale nie tylko.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Conan – Miecz barbarzyńcy: Kult Kogi Thuna. Tom 1 Ron Garney, Gerry Duggan

/ EGMONT POLSKA / Jeśli wierzyć historiom - autorowi przygód Conana, Cymeria, a także jej główny bohater – po prostu się przyśniły. Con...