wtorek, 26 marca 2019

Tajemna historia świata Nick Redfern






/REBIS/


Teorie spiskowe dotyczą zazwyczaj spraw, których przebieg znacznie odbiegał od typowych zjawisk w życiu człowieka. To nie tylko katastrofy, czy zamachy, ale domniemane wizyty obcych, tajemnicze kręgi w zbożu, czy niezwykłe budowle. Każdy z tych tematów oczywiście ma racjonalne wyjaśnienie, jednak ludzie nie byliby sobą, nie tworząc własnej interpretacji. I ilu rozmawiających, to tyle „odpowiedzi”. Niektóre z tych teorii są całkiem ciekawe i logicznie wyjaśnione i aż trudno w nie nie wierzyć. Całkiem niedawno wydano u nas zbiór takich historii, których wytłumaczenie nie spotkało się – delikatnie rzecz ujmując – ze zrozumieniem. A tym samym każda z nich doczekała się mnóstwa „wyjaśnień. Książka ta nosi tytuł „Tajemna historia świata”.

O publikacji możemy dowiedzieć się że:
Oficjalna historia ludzkości – ile z niej to prawda, a ile fikcja? Ile ważnych faktów ona zataja, ile przekłamuje? Czy mamy wierzyć w oficjalne wersje wydarzeń, nawet gdy są sprzeczne z relacjami świadków i dowodami naukowymi? A w ogóle kto tak naprawdę sprawuje dziś nad nami władzę?
Od zarania cywilizacji do XXI wieku, od teorii na temat obcych ingerujących w rozwój starożytnych kultur po „nowy ład światowy”, autor Tajemnej historii świata przedstawia to, co uchodzi za skrupulatnie skrywaną część dziejów. Przygląda się zagadkom z początków rodzaju ludzkiego, spiskom tajnych bractw i stowarzyszeń, lotom UFO, inwigilacji społeczeństw przez współczesne rządy i badaniom nad kontrolą umysłów. Docieka, ile jest prawdy w pogłoskach o tajemniczych „czarnych śmigłowcach”, bierze pod lupę ustawę Patriot Act, doniesienia o światowej akcji mikroczipowania i rewelacje Snowdena.
Teorii spiskowych – jak już nadmieniłem – jest tyle, ilu ludzi którzy chcą wyrazić swoje zdanie o jakimś wydarzeniu. Kontrolowanie umysłu, inwazja kosmitów, tajemnicze katastrofy, niezwykłe zjawiska, zamachy i wiele innych. Autor ciekawie przedstawia wydarzenie i teorie które narosły wokół każdego z nich. Jest ciekawie, ale do momentu, w którym autor zamiast coś opisywać posiłkuje się kopiowaniem raportów. Ta część jest najmniej interesująca. Mamy tu także mnóstwo zdjęć, które przybliżają nam konkretne zdarzenie. Całość jest wydana w formie albumowej, przynajmniej ja tak to odebrałem, szkoda tylko że nie w twardej oprawie. Polecam wszystkim lubiącym czytać interesujące historie ubrane w pewną otoczkę tajemniczości. Bo niektóre z tych historii nigdy nie zostaną wyjaśnione. Prawdopodobnie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

UnOrdinary. Tom 1 Uru-chan

 "Un Ordinary". Powieść graficzna. Taka kolejna próba przeniesienia mangowych schematów na grunt komiksów z innych krajów. Francuz...