Czytelniczka Traci Chee Cykl: Morze atramentu i złota (tom 1)


/BUKOWY LAS/

Książka, prawie w całości poświęcona tymże woluminom, to ciekawy zabieg, jednak nie tak rzadki, jakby się mogło wydawać. Choćby"Złodziejka książek", chociaż to zupełnie inna liga w opowiadaniu całej historii. Ale także opiera się na opowieściach zawartych w powieściach, na ten przykład.

A "Czytelniczka" to opowieść o pewnej dziewczynie, która zmuszona jest się ukrywać, wraz ze swoją towarzyszką. Wprawdzie nie wie co jej grozi, jednak pewne sytuacje, upewniają ją w tym, jednak są w niebezpieczeństwie. Kiedy jej towarzyszka zostaje uprowadzona, a napastnicy zdają się czegoś szukać, nasza przyjaciółka domyśla się że może chodzić o przedmiot, którego miała strzec za wszelką cenę. Chodzi konkretnie o tomiszcze, które... Zachęcam do lektury.

Napisana prostym językiem, typowo młodzieżowa fantasy. Całkiem przyjemnie się czyta, jednak jeśli ktoś szuka jakiejś głębi w tej opowieści, może się zawieść. Być może ja się nie znam, ale niektóre zabiegi, mające uatrakcyjnić całą fabułę, zastosowane przez autorkę, są bardzo przewidywalne. Jednak to nie psuje radości z lektury. Polecam, zapewne sięgnę po kolejne tomy.

Komentarze