Felix, Net i Nika oraz klątwa domu McKillianów Rafał Kosik


POWERGRAPH/

Rafał Kosik, to pisarz, który pisząc dla dorosłych, takie powieści, zaliczane do sf, jak"Mars", "Kameleon", mój ulubiony"Vertical", czy zbiory opowiadań, takie jak np."Obywatel, który się zawiesił", postanowił, również dla młodszego czytelnika coś przygotować.Czego rezultatem jest seria dla młodszych czytaczy"Amelia i Kuba", a dla starszych czytelników"Felix Net i Nika".Seria ta, w skrócie określana jako"FNiN", liczy już 14 tomów i nie zanosi się na to, aby to był koniec.
Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Powergraph, otrzymałem do przeczytania, ale również do zrecenzowania trzynasty tom tego cyklu.

Tym razem mamy do czynienia z ponurym zamczyskiem osnutym mgłami, wśród rozległych wrzosowisk szkockich.Być może nad właścicielami zamku ciąży klątwa, która przechodzi z pokolenia na pokolenia.A te dziwne dźwięki, które słychać, szczególnie wieczorową pora, to na pewno nie duch...Prawda?Prawda?!!

Kolejna świetna zabawa za mną.Tym razem tajemnica przenika każdą stronicę tej książki i miałem niesamowitą frajdę zagłębiając się coraz dalej.
Autor pokazał to w czym jest najlepszy, czyli niesamowity humor, pozornie poważne sytuacje, pokazane z przymrużeniem oka.

Oczywiście wykazuje się także dużym zrozumieniem, choćby dla sytuacji Niki, ale nie tylko.Ciekawa i wciągająca część, to na pewno.

Komentarze