Star Wars. Przebudzenie Mocy. Historia Rey Elizabeth Schaefer


/EGMONT POLSKA/

"Star Wars"- epidemia która opanowała świat prawie 40 lat temu i nadal daje znać o sobie.Niezliczone książki, komiksy, figurki ulubionych postaci, modele do składania kosmicznych wahadłowców...Można by wymieniać tak długo.
Również uniwersum filmowe powoli się rozrasta.Czego dowodem, jest najnowsza część tej kosmicznej sagi"Przebudzenie Mocy".

Bazując na tej opowieści, książka"Historia Rey", opowiada tą samą treść, tyle, że z perspektywy pewnej dziewczyny, która na niegościnnej planecie, jaką jest Jakku, wiedzie niezbyt ciekawe życie, zarabiając na życie zbierając złom na cmentarzysku statków powietrznych.Ciągle jednak ma nadzieję, że rodzice, którzy zostawili ją tutaj lata temu kiedyś powrócą, chociaż ta perspektywa jest mało prawdopodobna.Wszystko się zmienia, gdy pewnego dnia, Rey trafia na uroczego robota, która ma tajną misję do wykonania.


Cóż można powiedzieć o tej książce?Lubię historie, które bazując na filmie, opowiadają znaną mi już fabułę w nieco inny sposób.Tak jest i w tym przypadku.Młodsi pasjonaci Gwiezdnych Wojen będą zachwyceni a starsi również powinni się nieźle bawić.Pozycję tą otrzymałem dzięki uprzejmości Wydawnictwa Egmont.

Komentarze