Robert Jordan Wielkie Polowanie(Koło Czasu, tom 2)


/ZYSK I S-KA/

Robert Jordan to jeden z najznakomitszych twórców fantasy, który większość swojego czasu poświęcał na tworzenie niesamowitego świata, znanego pod ogólną nazwą Koło Czasu. Cykl ten składa się z 14 tomów, ale twórca niestety nie zakończył swojego dzieła, z powodu swojej przedwczesnej śmierci. Pozostawione notatki, sugestie, co do dalszych wydarzeń wykorzystał Brandon Sanderson, kończąc za twórcę jego dzieło.
Będę na bieżąco opiniował cały cykl, tom po tomie, który otrzymałem dzięki uprzejmości Wydawnictwa Zysk.

Rand al'Thor, wraz ze współtowarzyszami niedoli, nadal podąża drogą, która być może zaprowadzi go na ścieżkę, która poprowadzi cały świat do ostatecznej zagłady.Nie mogąc mieć pewności, który z nich jest osławionym Smokiem Odrodzonym, cała drużyna stara się żyć własnym życiem, jednocześnie wypełniając różnego rodzaju misje i zadania.Tym razem Wielkie Polowanie ma im dostarczyć legendarny Róg Valere, którego moc może uczynić właściciela potężnym i zdolnym do władania całym światem.Czy im się uda ta misja i czy w końcu dowiemy się, który z mężczyzn jest Smokiem pozostawiam czytelnikom.

Robert Jordan wykonał znakomitą pracę stwarzając ten cykl.Bohaterowie pełnokrwiści i pełni życia.Doskonale przedstawione dylematy moralne bohaterów.Ich walka o przetrwania.Ich miłostki, przyjaźń, a nawet nienawiść.

Kolejna znakomita część, którą przeczytałem z narastającym zaciekawieniem.Autor wykonał olbrzymią pracę, praktycznie od podstaw stwarzając ten przeogromny i przebogaty świat.Ze swoją religią, kulturą, regionalnym folklorem, a nawet językiem.Cała ta złożoność sprawia, że na każdej stronie odkrywamy coś nowego, a to największa renoma, jaką może mieć książka.Wielkie Polowanie zakończone, Smok Odrodzony nadchodzi.

Komentarze